Resim yüklemek ve paylaşmak insanı neden mutlu ediyor ?

Resim yüklemek ve paylaşmak insanı neden mutlu ediyor ?

manzara (3)

Hızlı Resim Yüklemek ve Resim Paylaşmak Son Zamanlarda En Moda Aktivite

Sosyal medya uygulamalarının yaygınlaşması ile birlikte teknolojinin 20 yıllık bir geçmişi var akıllı telefonlar olarak. İlk akıllı telefonların ortaya çıkması ile birlikte pikseli düşük görüntü kalitesi kötü olan fotoğraf çekiliyordu. Artık teknoloji o kadar ilerledi ki telefonlarda birden fazla kamera lensi bir den fazla özellikler bulunuyor. Hal böyle olunca insanlar sürekli resim çekme ve çektikleri resmi sosyal medya da paylaşma veya resimlerini depolama eğilimine girdiler. Bu  da insanları mutlu eden bir aktivite.  İnsanları mutlu etmesini şuradan anlayabiliriz. Bir resim çekilmek ve resim yüklemek için saatlerce aynanın karşısında uğraşan veya uyumlu olması açısından kombine dikkat eden insanlar ile çok sık karşılıyoruz. Bu kötü bir şey değil. İnsan kendini mutlu etmesi için elinde ne geliyorsa yapmalı o uğraşına da devam etmeli.

Resim Yüklemek ve Fotoğraf Paylaşmak İnsanlar Tarafından Beğenilmek için mi Yapılıyor ?

Bunu anlayabilmemiz çok zor. İnsanların fotoğraflarını yükleyip paylaşması. Bir arkadaşına veya arkadaş çevresine göndermesi insanı tatmin etmezse kimse yapmazdı diye düşünüyorum. Yıllar geçtikte resim yüklemin ve fotoğraf paylaşmanın trendleri de değişiyor. İlk zamanlar selfie akımı vardı, daha sonrasında ise insanlar yediklerini içtikleri paylaşmaya başladılar. Tepki alınınca bu akımda ciddi bir azalma var. Sonra hayvanları paylaşanlar, araba içerisinde resim paylaşanlar, çocuklarını paylaşanlar, yaptıkları işleri paylaşanlar gibi bir çok çeşitte davranış doğdu. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar bir akımdan çok çabuk sıkılır oldular. Bundan sonraki süreçte insanlar hangi tarz da hızlı resim yükleyerek ve resimlerini paylaşarak akım oluşturacaklar hep birlikte gözlemleyeceğiz.

En güzel resimleri nasıl çekebiliriz Resim Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

1- En güzel resim çekebilmek için öncelikle çok güzel bir ışığa ihtiyacımız vardır. Kameranın lensi güneş ışığını doğrudan oluyorsa çekilen resim flü yani bulanık çıkacaktır. Hemen yönümüzü çevirerek eğer selfie çekiyorsak güneş ışığını yüzümüze doğru çevirirsek bu şekilde uygun bir ışığı yakalamış oluruz.

2- Resim çekilirken bir başka önemli husus bakışlarımızın kameranın lensine doğru olması gerekmektedir. Eğer kamera lensine bakmıyorsak çekilen fotoğraf da çok değişik bir ifade bırakmış olabiliriz.

3- Işık ve bakış şeklimizi ayarladıktan sonra bir sonraki dikkat etmemiz gereken durum duruştur. Dik durmalıyız çok kasılmadan ve şekilden şekile girmeden doğal bir fotoğraf ortaya çıkmasını istiyorsak. İçten bir gülümse ile birlikte istediğiniz resmi çekebilirsiniz. Birden farklı poz vermek şekilleri var. Doğruyu söylemek gerekirse bayanlar bu konularda erkeklerden kat ve kat iyiler çok değişik pozlarla jeneriklik resimler yakalayabiliyorlar. Erkekler doğaları geneli hemen olsun bitsin modundular. Bu durum da fotoğraflara hemen yansıyor.

Peki Fotoğraflarımızı çektik hepsini beğendik telefonumuzda veya bilgisayarımızda duruyor. Bu tip depolama şekilleri elektronik aletin arızalanması ile birlikte tehlike altındadır. Zamanla depolama şekilleri farklılık gösterdi. Cd ler, usb beller, hard disk gibi harici depolamalara yöneldi insanların çoğu ama onlarda bozulabiliyordu. Şimdi ise devir dijital depolama devri burada tamamen güvenilir sanal sunucular hızlı resim olarak yüklediğiniz resimleri alanında güvenle barındırır. Fotoğraflarınızın kaybolmasının önüne geçmiş olursunuz. Biz de bu ortam da yerimizi alalım dedik ve resimhub.com ‘ u kurduk. Sizlerle birlikte Türkiye’nin en büyük resim depolama sitesi olmayı hedefliyoruz.

Çekildiğimiz resimleri dijital ortam da sanal sunucularda saklamak kaybolma riskini azaltır.

Bizde yukarıdaki düşünceden dolayı. Resimhub sitesini açtık. Sanal sunucumuzda resimleriniz kendi üyeliğinizle birlikte kalıcı olarak senelerce saklanabilecektir. Üye olan kullanıcı hızlı resim yükleyebilir. Resim yükledikten sonra fotoğraf paylaşabilir. Beğenmediği resimler var ise kendi kullanıcı panelinden resimleri kaldırabilir. Kullanıcılar tarafından her şey bir tık kadar uzağında.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metin2 pvp - hizli resim - takipçi satın al - rüya tabirleri - rakı fiyatları - instagram video indir